SzkolArt

Lila Schneider

Założycielka szkoły

Charakteryzatorka oraz stylista fryzur z wieloletnim stażem. Założycielka Studium Wizerunku Teatralno – Filmowego oraz Akademii Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego we Wrocławiu. Autorka programu nauczania dla pierwszego w Polsce kierunku fryzjerstwo teatralno-filmowe. Właścicielka pracowni charakteryzatorsko-fryzjerskiej Studio Make-up LIMA, działającej we Wrocławiu od 1991 roku. Jako pierwsza stworzyła Ogólnopolskie Mistrzostwa Charakteryzacji.

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, mówiąc inaczej wizjonerka bez ograniczeń. Jeżeli ktoś nie wydeptał jeszcze szlaków w danym temacie, ona zawsze chętnie podejmie wyzwanie. Bezkompromisowa, przedsiębiorcza i przede wszystkim kreatywna na każdej płaszczyźnie.

 
Basia Szyszka

Barbara Szyszka

Dyrektor szkoły

Doskonały łącznik zakręconych artystów z biurokracją oraz papierologią. Problem bez rozwiązania dla niej nie istnieje, przyjmuje każde wyzwanie na klatę. Z zaciekawieniem chłonie wiedzę z zakresu charakteryzacji oraz fryzjerstwa…czekamy na dzień, gdy wstąpi w szeregi naszych wykładowców 😉 O sobie mówi Zwyczajna Basia, która jeździ do pracy tramwajem. Osoby z boku widzą w niej potencjał, ambicje oraz zacięcie do dalszego samorozwoju. Jej motto to życie jest nudne i za długie gdy nie przeżywa się go tak, jakby się chciało. Dlatego lubi pomagać innym w rozwijaniu ich pasji.
Bez Basi ta szkoła nie istnieje.

Charakteryzator

Zuzanna Kulawiak - Nieruchalska

Charakteryzacja oraz Wizaż

Absolwentka warszawskiego Aktywnego Studium Plastycznego Technik Teatralno – Filmowych na kierunku charakteryzacja, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, szkoły wizażu Beauty – Art, Akademii Wizażystyki Maestro w Poznaniu, Europejskiego Centrum Kształcenia Stylistów oraz paryskiej Akademii Wizażu Couleur Caramel.

Charakteryzacją i wizażem zajmuje się zawodowo od 2007 roku. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobyła pracując w teatrze i telewizji oraz przy wielu produkcjach filmowo-telewizyjnych jak i sesjach fotograficznych. Współpracowała z Wyższą Szkołą Artystyczną w Warszawie wykładając przedmiot charakteryzacja. Od maja 2014 roku jako Dyrektor Artystyczny Couleur Craramel dba o wysoką jakość promowania marki w Polsce, a także prowadzi pokazy i szkolenia dotyczące kreowania wizerunku. Oprócz tego aktywnie działa w swoim atelier Flower Makeup Room, wykonując makijaże okazjonalne oraz kursy wizażu dla profesjonalistów.

Zamiłowanie do piękna oraz artystyczne i profesjonalne podejście do pracy to kryteria, którym wierna jest od lat.

charakteryzator

Dorota Spaczyńska-Pilorz

Charakteryzacja oraz Wizaż

Absolwentka naszej szkoły, która prędko wkroczyła w szeregi naszej kadry. Lauretka wielu konkursów w tym Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji oraz v-ce Mistrzyni Face Painting Trophy.

Hanna Zygmanowska

Hania Zygmanowska

Charakteryzacja oraz Wizaż

Charakteryzatorka z pasji do wszystkiego co twórcze. W zawodzie działa aktywnie od 2010 roku. Podróżniczka, niespokojny duch. Lubi, gdy dużo się dzieje. Z rutyną nie mogą znaleźć nici porozumienia. Odkąd spełniła swoje największe marzenie i odwiedziła Weta Workshop w Nowej Zelandii nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Uwielbia podejmować wyzwania, uważa że każdego dnia uczy się czegoś nowego. Obecnie łączy swoją pasję do charakteryzacji z zamiłowaniem do organizowania eventów wykonując różne projekty na zlecenia. Najlepsi absolwenci szkoły mogą liczyć na współpracę po zakończeniu edukacji.

Swoim studentom pomaga uwierzyć we własne siły i poznać niezmierzone pokłady ich możliwości. Uwielbia dzielić się wiedzą, wierzy że karma kiedyś jej zwróci to z nawiązką 😉

Bajka Mourier

Stylizacja

Scenograf i kostiumograf teatralny i filmowy.

Artysta plastyk specjalizująca się w formach: instalacja przestrzenna, tkanina artystyczna. Absolwentka wrocławskiej ASP (studia podyplomowe). Od lat związana zawodowo z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele realizacji scenograficznych i kostiumowych w teatrach i w filmach, jak również liczne wystawy w galeriach wrocławskich i przestrzeniach alternatywnych. Współpracowała ze wszystkimi teatrami wrocławskimi i tylko wrocławskimi: fascynacja Wrocławiem jako miastem zadecydowała, że tutaj i tylko tutaj chce rozwijać się twórczo i pracować jako artysta.

Motto Bajki dla słuchaczy Szkoły Art : UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ!! A JEŚLI JESZCZE NIE WIESZ, JAK TO ZROBIĆ: CHODŹ ZE MNĄ, WSKAŻĘ CI WŁAŚCIWĄ DROGĘ…

perukarstwo

Grażyna Matuszak

Perukarstwo

Charakteryzatorka oraz perukarka, która ma na swoim koncie wieloletnią współpracę z Operą Wrocławską. Mistrzyni perukarstwa w każdym calu!

FX

Cezary Kostrzewski

Dyrektor artystyczny ds.FX

Charakteryzator filmowy z ponad 20 latnim doswiadczeniem o specjalnosci filmowe efekty specjalne
O nim samym mówi najlepiej jego dorobek artystyczny Cezary Kostrzewski

Anita Dzielnicka z Lubina
"(...) Miałam przyjemność uczestniczenia w intensywnym szkoleniu tygodniowym z czego jestem niezmiernie zadowolona.Wspaniałe i profesjonalne podejście,bardzo miła i sympatyczna atmosfera. Pani Lila która prowadzi szkolenia jest niezmiernie ciepłą a także cierpliwą osobą. Po dłuższej przerwie w zawodzie dzięki temu szkoleniu jestem w stanie ponownie pracować na stanowisku fryzjerskim za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam wszystkim i gorąco pozdrawiam całą załogę!!!!!"
Żaneta Owczarkowska z Poznania
" (...) Jestem fryzjerką z długą przerwą w zawodzie i zdecydowałam sie na powrót do zawodu. Aby odświeżyć sobie pamieć i nauczyć nowych trendów zaczęłam przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu kursu fryzjerstwa. Trafiłam na stronę Akademii Fryzjerstwa. Zadzwoniłam i wyszło tak, że pojechałam do Wrocławia na tydzień na kurs dla zaawansowanych. I muszę przyznać, że tego wcale nie żałuję. Zajęcia prowadzone profesjonalnie i z totalnym poświęceniem czasu dla kursantow. Do tego wszystkiego w bardzo miłej atmosferze. Pod okiem pani Lidii Schneider nauczyłam sie bardzo dużo a przyznaję że trzeba było mieć do mnie dużo cierpliwosci czego pani Lidii nie zabrakło :)Z czystym sumieniem mogę polecić Akademię Fryzjerstwa. Oto moja szczera opinia (...)"
Monika z Wrocławia
"(...) Ukończyłam w tym roku"Akademię Fryzjerstwa AFFiK".Moim zdaniem największą zaletą tej szkoły jest profesjonalna i doświadczona kadra.Ważny element nauczania to praktyka prowadzona w teatrze, która przyszłemu charakteryzatorowi pozwola poznać magiczny świat teatru od zaplecza.Osobiście czuję niedosyt ze względu na to,iż okres nauczania wynosi 1 rok a myślę,że na taką ilość i różnorodność programu potrzeba więcej czasu. Za swój sukces jaki osiągnęłam po edukacji w Akademii uważam nabycie wiary w siebie i swoje możliwości zawodowe(...)"