SzkolArt

Charakteryzatorka oraz stylista fryzur z wieloletnim stażem. Założycielka Studium Wizerunku Teatralno – Filmowego oraz Akademii Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego we Wrocławiu. Autorka programu nauczania dla pierwszego w Polsce kierunku fryzjerstwo teatralno-filmowe. Właścicielka pracowni charakteryzatorsko-fryzjerskiej Studio Make-up LIMA, działającej we Wrocławiu od 1991 roku. Jako pierwsza stworzyła Ogólnopolskie Mistrzostwa Charakteryzacji.

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, mówiąc inaczej wizjonerka bez ograniczeń. Jeżeli ktoś nie wydeptał jeszcze szlaków w danym temacie, ona zawsze chętnie podejmie wyzwanie. Bezkompromisowa, przedsiębiorcza i przede wszystkim kreatywna na każdej płaszczyźnie.

KOSTIUMOGRAF BAJKA MOURIERScenograf i kostiumograf teatralny i filmowy.

Artysta plastyk specjalizująca się w formach: instalacja przestrzenna, tkanina artystyczna. Absolwentka wrocławskiej ASP (studia podyplomowe). Od lat związana zawodowo z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele realizacji scenograficznych i kostiumowych w teatrach i w filmach, jak również liczne wystawy w galeriach wrocławskich i przestrzeniach alternatywnych. Współpracowała ze wszystkimi teatrami wrocławskimi i tylko wrocławskimi: fascynacja Wrocławiem jako miastem zadecydowała, że tutaj i tylko tutaj chce rozwijać się twórczo i pracować jako artysta.

Motto Bajki dla słuchaczy Szkoły Art : UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ!! A JEŚLI JESZCZE NIE WIESZ, JAK TO ZROBIĆ: CHODŹ ZE MNĄ, WSKAŻĘ CI WŁAŚCIWĄ DROGĘ…

perukarstwoCharakteryzatorka oraz perukarka, która ma na swoim koncie wieloletnią współpracę z Operą Wrocławską. Mistrzyni perukarstwa w każdym calu!

Hanna ZygmanowskaCharakteryzatorka z pasji do wszystkiego co twórcze. W zawodzie działa aktywnie od 2010 roku. Podróżniczka, niespokojny duch. Lubi, gdy dużo się dzieje. Z rutyną nie mogą znaleźć nici porozumienia. Odkąd spełniła swoje największe marzenie i odwiedziła Weta Workshop w Nowej Zelandii nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Uwielbia podejmować wyzwania, uważa że każdego dnia uczy się czegoś nowego. Obecnie łączy swoją pasję do charakteryzacji z zamiłowaniem do organizowania eventów wykonując różne projekty na zlecenia. Najlepsi absolwenci szkoły mogą liczyć na współpracę po zakończeniu edukacji.

Swoim studentom pomaga uwierzyć we własne siły i poznać niezmierzone pokłady ich możliwości. Uwielbia dzielić się wiedzą, wierzy że karma kiedyś jej zwróci to z nawiązką

charakteryzator

Absolwentka naszej szkoły, która prędko wkroczyła w szeregi naszej kadry. Lauretka wielu konkursów w tym Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji oraz v-ce Mistrzyni Face Painting Trophy.

CharakteryzatorAbsolwentka warszawskiego Aktywnego Studium Plastycznego Technik Teatralno – Filmowych na kierunku charakteryzacja, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, szkoły wizażu Beauty – Art, Akademii Wizażystyki Maestro w Poznaniu, Europejskiego Centrum Kształcenia Stylistów oraz paryskiej Akademii Wizażu Couleur Caramel.

Charakteryzacją i wizażem zajmuje się zawodowo od 2007 roku. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobyła pracując w teatrze i telewizji oraz przy wielu produkcjach filmowo-telewizyjnych jak i sesjach fotograficznych. Współpracowała z Wyższą Szkołą Artystyczną w Warszawie wykładając przedmiot charakteryzacja. Od maja 2014 roku jako Dyrektor Artystyczny Couleur Craramel dba o wysoką jakość promowania marki w Polsce, a także prowadzi pokazy i szkolenia dotyczące kreowania wizerunku. Oprócz tego aktywnie działa w swoim atelier Flower Makeup Room, wykonując makijaże okazjonalne oraz kursy wizażu dla profesjonalistów.

Zamiłowanie do piękna oraz artystyczne i profesjonalne podejście do pracy to kryteria, którym wierna jest od lat.

Makijażystka i charakteryzatorka. Absolwentka Szkoły Art. Ukończyła licencjat z kosmetologii oraz liczne szkolenia wizażowe. Na co dzień czaruje makijaże w swoim studio Makeupfairy. Pracuje przy sesjach zdjęciowych i produkcjach telewizyjnych. Zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii. Kocha towarzystwo ludzi i zwierząt oraz spacerować po górskich szlakach. Feministka całym sercem. Jej motto to: „Uwielbiam wydobywać i podkreślać naturalne piękno. Uśmiech zadowolonej kobiety jest bezcenny!”.

GOŚCIE

Artystka specjalizująca się w charakteryzatorskich efektach specjalnych i rekwizytach. Brała udział w tworzeniu wielu produkcji filmowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zajmowała się między innymi tworzeniem rekwizytów specjalnych do takich produkcji jak “Gwiezdne Wojny”, “Wikingowie”, “Life”, “Outlander”, “Transformers” i wiele innych. Niedawno brała udział w tworzeniu charakteryzacji specjalnych do najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego – “Republika Dzieci” w zgranym duecie z Dorotą Spaczyńską-Pilorz. Najbardziej w swojej pracy lubi to, że jest nieprzewidywalna, a każdego dnia z chęcią podejmuje nowe wyzwania i uczy się czegoś nowego. Andrea jest absolwentką kierunku Make-Up FX & Prosthetics Creation w brytyjskim Gorton Studio, a na swoim koncie ma także awans do top 10 w konkursie Next Level of Cosplay 2018 organizowanym przez Cinema Makeup School w LA.

 

Artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, reżyser teatru tańca. Czołowy polski bodypainter, wielokrotny laureat międzynarodowych mistrzostw bodypaintingu i facepaintingu. Na koncie ma ponad 30 wystaw z fotografii i malarstwa, a także sztuk performatywnych. Twórca i lider teatru tańca Dyemotion, w którym widowiska opierają się na bodypaintingu i świetle UV. Tworzenie scenariuszy i reżyseria przedstawień teatralnych to spełnienie dotychczasowej twórczości, ożywienie obrazów, przeniesienie malarstwa i fotografii w rzeczywistość przez współpracę z najlepszymi ludźmi, tworzy wspaniały teatr magii i bajki.

 

Zajmuje się tworzeniem rekwizytów, małych scenografii, dekoracji, kostiumów i nakryć głowy do sesji zdjęciowych, przedstawień teatralnych, mistrzostw bodypaintingu. Wspólnie z Marianem Folgą mają na koncie wiele międzynarodowych sukcesów. Pracowała na planach filmowych i teledyskach przy kostiumach, charakteryzacji i wizażu. Z wykształcenia psycholog i terapeuta zajęciowy.

Pasjonat Charakteryzacji, swoje pierwsze kreacje tworzył w zaciszu domowym zdobywając wiedzę z internetu oraz metodą prób i błędów. Absolwent naszej szkoły, laureat Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji oraz Top 20 w konkursie NYX Face Awards 2019. Z zamiłowaniem tworzy kreacje i przeobraża się w różnego rodzaju fantastyczne postacie, natomiast klimaty horroru nie są mu obce. Z ogromną chęcią podzieli się już zdobytą wiedzą.

Adept szkoły „Artystyczna Szkoła Wizażu Beaty Brackiej”, którą ukończył w 2001 roku z wynikiem bardzo dobrym. Od tego czasu intensywnie tworzy w branży beauty i filmowej. Na swoim koncie ma liczne pokazy mody (Kenzo, Kędziorek, Paprocki & Brzozowski), sesje zdjęciowe dla czołowych magazynów – „Twój Styl”, „Zwierciadło” oraz tutoriale. Od 8 lat związany udanym romansem z branżą filmową. Z dużym zaangażowaniem i kreatywnością współpracował przy takich produkcjach jak: „Zimna wojna”, „Psy – ostatnia krew”, „Kurier”, „Mr. Jones”. Kreatywność, duże zaangażowanie oraz praca w zespole to umiejętności, które w sposób wzorowy wykorzystuje w branży filmowej. W wolnym czasie oddaje się pasji nurkowania – freediving oraz jeździ na desce. Relaksuje się przy dobrej książce i tkaniu zarostów.